خانه / سلامت / تغذیه / فواید جویدن آدامس را می دانید ؟

فواید جویدن آدامس را می دانید ؟

این آدامس های دوست داشتنی!

جویدن آدامس

آدامس جزء آن دسته از خوراکی هایی است که طرفداران زیادی دارد اما مانند همه چیز های خوشمزه بیشتر از ضرر هایش صحبت میشود تا فوایدش. اگر شما نیز یک آدامس خور حرفه ای هستید این مطلب را بخوانید تا با فواید آن آشنا شوید.WOMAN PULLING GUM WITH MOUTH

  • آدامس خوراکی ارزان، قابل دسترس و کم کالری است. یک آدامس بدون شکر به طور میانگین ۵ ال ۱۰ کالری دارد اما به مدت طولانی فکر شما را مشغول نگه می دارد بنابراین به کنترل وزن کمک می کند.
  • جویدن آدامس به کنترل اشتها نیز کمک می کند. به گفته محققان جویدن آدامس بعد از ناهار باعث جلوگیری از گرسنگی شده و و باعث می شود تا شام کمتر غذا بخورید. نتایج تحقیق دانشمندان نشان می دهد افرادی که سه ساعت پیش از هر وعده غذایی، هر ساعت تنها ۱۵ دقیقه آدامس می جوند، ۳۶ کالری کمتر از دیگران مصرف می کنند.
  • به هضم غذا کمک می کند. علاوه بر آن جویدن یک ساعت آدامس باعث سوزاندن ۱۱ کالری توسط بدن می شود.
  • باعث کاهش میزان استرس شده و قدرت تمرکز را افزایش می دهد. علاوه بر آن به ادعای محققان، جویدن آدامس باعث افزایش ۲۵ درصدی سرعت خونرسانی به مغز می شودکه بر روی حافظه تاثیر مثبتی می گذارد.آدامس
  • باعث افزایش هشیاری، بادگیری و قدرت به خاطر سپردن و یادآوری دوباره می شود.
  • آدامس بدون شکر از پوسیدگی دندان جلوگیری کرده و به حفظ سلامت دهان کمک می کند. علاوه بر آن باعث افزایش میزان ترشح بزاق میشود که همین به شست و شوی دهان کمک میکند.

کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.

کپی رایت مجله اینترنتی جوکس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*