خانه / سلامت / پوست و چهره / راه های جوان سازی صورت

راه های جوان سازی صورت

راه هایی ساده برای جوان سازی صورت

برای داشتن صورتی ظریف ، جوان و بدون غبغب انجام یکسری حرکات ورزشی بصورت روزانه برای جوان سازی صورت بطور مداوم لازم است. با انجام این کارها عضلات صورت شما سفت تر می شود و چربی های از بین می رود و باعث می شود جوان تر به نظر برسید.

ساخت ماسک خانگی برای لیفتینگ پوست صورت

مجله اینترنتی جوکس به نقل از باشگاه خبرنگاران :برای این کار فقط کافی است اراده و پشتکار کافی داشته باشید؛باید در رژیم غذایی خود غذاهای پرفیبر ، میوه و سبزیجات و آب  و شیر بطور روزانه مصرف کنید و مصرف شکر و چربی را تا حد ممکن کم کنید .

مصرف نمک را حد الامکان کاهش دهید ، غذا های حاوی کلسیم مثل لبنیات مصرف کنید ، با استفاده از مواد مناسب مانند عسل، ماست، روغن زیتون، خیار رنده شده و دیگر مواد گیاهی صورت خود را به نرمی ماساژ دهید و تمرینات صورت را به طور مداوم در مقابل آینه انجام دهید.

چند راهکار مناسب برای از بین رفتن غبغب :

– هر روز چند بار با پشت دست به زیر چانه ضربه بزنید.

– آدامس بدون قند بجوید.

– شانه‌ها را صاف نگه دارید و با لب بسته یک لبخند بزرگ بزنید؛ این کار را هر روز ۳۰ بار انجام دهید.

– شانه‌ها را صاف نگه دارید و خود را در آینه نگاه کنید؛ حالا لبخندی بزرگ بزنید تا دندان‌هایتان کاملاً مشخص شوند، خنده به صورتی باید باشد که گونه‌ها به چشم نزدیک شوند؛ لبخند باعث می‌شود به گونه‌ها فشار وارد شود.

– دهان را باز نگه دارید سپس لب پایین را به داخل دهان ببرید تا جایی که به فک فشار وارد شود.
– لب پایین را به روی لب بالا بکشید به طوری که به فک شما فشار وارد شود و لب بالا پوشیده شود؛ در هنگام انجام دادن این حرکت سر را کمی بالا نگه دارید. این حرکت را ۵ بار در روز انجام دهید.
– بدون اینکه شانه ها را حرکت دهید سر را به طرف چپ بگردانید ۵ ثانیه در همین حالت قرار بگیرید و سپس سر را به طرف راست بگردانید و ۵ ثانیه در این حالت بمانید؛ این عمل را ۱۰ بار در روز انجام دهید.

لب بالا را تا روی لب پایین بکشید تا جایی که روی دندان‌های پایین را بپوشاند؛ این حرکت را ۵ بار در روز انجام دهید.

– سر را به طرف عقب ببرید ۵ ثانیه به همین حالت باشید سپس به حالت عادی برگردید؛ این حرکت را ۵ بار تکرار کنید.
– سر خود را بالا نگه دارید سپس زبان را تا جایی که امکان دارد به عقب ببرید و ۵ ثانیه به همین حالت نگه دارید؛ این کار را ۱۵ بار تکرار کنید.

– تاثیر این حرکات اگر به صورت روزانه و مداوم انجام شوند بیشتر از عمل جراحی زیبایی است زیرا باعث می‌شوند عضلات صورت سفت شوند و به علت اینکه مدتی این حرکات را انجام داده‌اید یک عادت می‌شود و همیشه صورتی جوان خواهید داشت.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*