خانه / اخبار / اخبار جالب / پیوستن ۱۰ استان ایران به کمپین ” سیرک نه “

پیوستن ۱۰ استان ایران به کمپین ” سیرک نه “

پیوستن ۱۰ استان ایران به کمپین ” سیرک نه “

سیرک

به گزارش مجله اینترنتی جوکس به نقل ازtrt به تازگی ۱۰ تا از استان های کشورمان فعالیت سیرک حیوانات را ممنوع اعلام کرده اند. استان‌های کشور یکی پس از دیگری به این کمپین پیوسته و برپایی سیرک حیوانات را ممنوع اعلام می‌کنند.

تعداد استان‌های کشور که فعالیت سیرک حیوانات در آنها ممنوع شده، به ١٠ استان رسید.

استان‌ها یکی پس از دیگری به این کمپین پیوسته و برپایی سیرک حیوانات را ممنوع اعلام می‌کنند.
استانهای آذربایجان‌شرقی، خراسان‌رضوی، خراسان‌شمالی، خراسان‌جنوبی، قم، گلستان، کهگیلویه‌وبویراحمد، کرمانشاه، اصفهان و کرمان فعالیت سیرک‌ها را ممنوع کردند.
شهرام امیری‌شریفی، مدیر دیده‌بان حقوق حیوانات در گفتگو به خبرگزاری “شهروند” اظهار داشت: در روزهای آینده ٩ استان کشور هم به این کمپین خواهند پیوست.
امیری‌شریفی، با اشاره به این‌که در برخی استان‌ها، سیرک‌ها پیش از پیوستن استان به کمپین، مجوز فعالیت دریافت کرده بودند، از پیوستن مشروط این استان‌ها به کمپین خبر می‌دهد و افزود: “سیرک‌هایی که پیش از پیوستن ٣ استان کشور به کمپین «سیرک نه» از این استان‌ها مجوز فعالیت دریافت کرده بودند، مجاز خواهند بود تا پایان امسال فعالیت داشته باشند، البته تلاش می‌کنیم زمان فعالیت آنها را کاهش دهیم.”
به گزارش شهروند، معاون پایش و نظارت محیط‌زیست استان اصفهان، طی نامه‌ای رسمی به سازمان محیط‌ زیست از ممنوعیت برپایی سیرک حیوانات در این استان خبر داده و اعلام کرد: “اداره حفاظت محیط‌زیست اصفهان بنابر رسالتی که برای جلوگیری از آزار و اذیت حیوانات دارد و با توجه به این‌که انجام نمایش توسط حیات‌وحش در سیرک‌ها مستلزم انواع آزار از قبیل جداسازی از طبیعت، تنبیه بدنی، تحمل گرسنگی و اسارت و شرطی کردن آنهاست که اخلاقا و شرعا ناپسند است، از این پس مانع برپایی سیرک حیوانات در این استان خواهد شد.”

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*