خانه / سلامت / آرایش و زیبایی / عوامل موثر در چاقی صورت

عوامل موثر در چاقی صورت

http://www.parsnaz.ir/user_files/L137544910391.jpg

چاقی صورت :


چربی بخشی از مواد غذایی است .  انواعی از مواد غذایی نظیر میوه ها , سبزیجات تقریبا بدون چربی اند و برخی دیگر  مثل آجیل ، روغن ، کره و گوشت  دارای مقادیر زیادی چربی هستند.

چربی بخش مهمی از یک رژیم غذایی سالم است و بچه های کوچک نیاز ضروری به مقدار مشخصی چربی در رژیم غذایی خود دارند تا سیستم عصبی و مغزی آنها بتواند سالم رشد کند

چه مقدار چربی روزانه باید بخورید ؟
کارشناسان تغذیه می گویند که بدن انسان ها در روز حدود ۳۰ درصد چربی نیاز دارد در زیر یک نمونه رژیم غذایی برای شما آورده شده که با رعایت آن قادر خواهید بود به وزن ایده آل خود برسید .

روزانه یک عدد نان = (حدود ۱۳ درصد چربی دارد و معادل با ۳۰ کالری از ۲۳۰ کالی است )
روزانه ۲ عدد کره = ( حدود ۷۵ درصد چربی و معادل با ۱۴۰ کالری از ۱۹۰ کالری است )
روزانه ۱ کاسه ی ژله = ( حدود ۰ درصد چربی و معادل با ۰ کالری از ۵۰ کالری است و باعث چاق شدن بیشتر صورت می شود )
روزانه ۱ عدد سیب = ( ۰ درصد چربی و معادل با ۰ کالری از ۸۰ کالری است و باعث چاق شدن بیشتر صورت می شود )
روزانه ۱ لیوان شیر = ( ۱۸ درصد چربی و معادل با ۲۰ کالری از ۱۱۰ کالری چربی دارد )

در مجموع ۲۹ درصد چربی می شود یعنی ۱۹۰ کالری از ۶۶۰ کالری چربی روزانه باید بخورید )


سیب زمینی
و تخم مرغ هم باعث چاق شدن می شوند ولی با فعالیت زیاد و بدن سازی و نیاز به کلاس های بدن سازی دارد و روش مناسبی برای کسانی است که می خواهند در کمترین زمان به نتیجه برسند زیرا یک تخم مرغ ۴۴ گرمی دارای زرده ( ۱۸۶ میلی گرم کلسترول و ۶۲ درصد نیاز بدن را رفع می کند و بدن انسان در روز به ۳۰۰ میلی گرم کلسترول احتیاج دارد –  ۴٫۵ گرم وزن یک تخم مرغ چربی آن است که داخل زرده ی تخم مرغ است – ۳ گرم پروتئین دارد ) سفیده ی آن ( حدود ۳٫۶ گرم پروتئین دارد و هر گرم پروتئین دارای ۴ کالری است ) و در مجموع یک تخم مرغ حدود ۶۰۰ کالری در خود دارد .

چربی بیش از حد در بدن چقدر است؟  به طور کلی پذیرفته شده است که مردان باید کمتر از ۱۸ درصد وزن بدنشان چربی باشد و زنان باید کمتر از ۲۳ درصد از کل وزن بدنشان چربی باشد هر مقدار از این اعداد کمتر باشد یعنی کمبود چربی دارید و باید خود را به این مقدار برسانید و اگر زیاد دارید باید از وزن بدن خود کم کنید وزن زیاد باعث کم شدن تحرک و ورزش می شود ولی افرادی که روی وزن ایده آل هستند کمتر مریض شده و فعالیت آنها بسیار زیاد است پس نه وزن زیاد خوب است و نه وزن کم .

چربی بدن از کجا آمده است؟ چربی توسط بدن ایجاد شده است که رژیم غذایی بدن را تامین می کند و نمی توان میزان آن را کم و زیاد کرد یعنی بدن شما روی یک رنج خاصی تولید چربی می کند و شما اگر بخواهید آن را زیاد کنید باید غذاهای پر کالری بیشتری بخورید و اگر اضافه وزن دارید فقط و فقط از راه ورزش کردن می توانید به وزن ایده آل خود برسید و راه های دیگر به خصوص دارو ها یک روز اثرات خود را روی بدن به جای می گذارند .

چاق شدن سریع آیا امکان پذیر است ؟  با ثبت نام کردن در باشگاه های بدن سازی می توانید مقدار زیادی کالری را در روز بسوزانید زیرا این کار باعث می شود که هم مجبور شوید که ورزش کنید و هم به وزنی که دوست دارید در کمترین زمان به آن برسید مربی در این کلاس ها برای شما  برنامه ی غذایی می نویسد و بسته به این که در عرض چه مدتی می خواهید به وزن مورد نظر خود برسید از شما کار می کشد . این کار باعث عضلانی شدن بدن هم می شود مخصوصا بازو ها . در این کلاس ها حتی شما را به وزن ۱۰۰ کیلو گرم هم می تواند برساند ولی طی مدت طولانی تر و روش خیلی مناسب و کم هزینه ای است که می توانید امتحان کنید .

 

آیا خوردن قرص باعث چاقی می شود ؟  در جواب باید بگویم که یه سری قرص ها هستند که باعث چاقی و پف کردن بدن می شوند ولی عوارض بعد از آن خیلی بیشتر از میزانی است که شما می خواهید به آن برسید مثل شل شدن بدن از کار افتادن تدریجی قسمت هایی از بدن
پس چه بهتر که این قرص ها را مصرف نکنیم .

چایی زیاد خوردن باعث لاغری می شود .   چایی زیاد خوردن باعث لاغر شدن بدن می شود ولی به میزان کافی آن باید خورده شود و بیشتر آهن بدن را کم می کند و هنگامی که آهن بدن کم شود قسمت زیر چشم بیشتر تیره می شود روزانه خوردن ۲ استکان کوچک کافی می باشد .


ماهی بخورید . 
مصرف زیاد ماهی در هفته خیلی موثر است مثلا ۴ روز در میان یک تن ماهی بخورید این کار خیلی موثر است . خوردن ماهی باعث بالا رفتن امگا ۳ می شود و خیلی برای صورت موثر است . ( این روش تست شده است جواب را هم در عرض ۱ ماه خوب داده است که می توانید امتحان کنید )

آب بخورید . یکی دیگر از روش های چاق شدن صورت و بدن این است که تا می توانید آب بخورید می دانید چرا ؟ زیرا ۳/۴  وزن بدن آب است پس می بینید که آب نقش بسیار زیادی در این رابطه بازی می کند .

از فعالیت زیاد بدون بدن سازی پرهیز کنید و آنها را پایین بیاورید .  اگر در باشگاه های بدن سازی ثبت نام نکرده اید , فعالیت روزانه ی خود را کمتر کنید . زیرا در باشگاههای بدن سازی با زیاد کردن پروتئین و ویتامین  و مجبور کردن سوخت و ساز بدن و سوزاندن بیشتر این مواد باعث ذخیره شدن آنها در بدن می شود .

وعده ی غذایی خود را زیاد تر کنید .  به هر میزانی که حس می کنید گرسنه هستید و بدنتان نیاز به مواد مقوی و مغذی دارد غذا یا عصرانه یا وعده های غذایی خود را افزایش دهید .

برای چاق شدن بخوابید .  بدن انسان نیاز به خواب دارد و هنگامی که انسان می خوابد تمام قسمت های بدن استراحت می کنند و همین امر باعث ذخیره ی انرژی در بدن می شود و کمتر به سوخت و ساز می پردازد . انسان به ۸ تا ۹ ساعت خواب احتیاج دارد و بهترین زمان خوابیدن در روز بین ساعت ۲۳ تا ۷ صبح است پس خواب را فرآموش نکنید .

بادام زمینی و مصرف حبوبات باعث چاقی می شود .  بادام , پسته , بادام کوهی و انواع دیگر حبوبات هستند که بسیار انرژی و کالری دارند و مصرف آنها باعث ذخیره شدن کالری در بدن می شود .

آرایش درست و صحیح  با آرایش درست هم می توانید کمی در صورت خود تغییر ایجاد کنید مثلا تیره کردن قسمت لپ باعث تو رفتگی بیشتر این ناحیه می شود و روشن کردن قسمت دیگری از صورت باعث برآمدگی آن قسمت می شود این کار هم موثر بوده .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*