خانه / سلامت / پوست و چهره / راه های مراقبت از پوست

راه های مراقبت از پوست

1x1.trans راه‌های ساده مراقبت از پوست

 

برای آنکه پوست خوبی داشته باشید، باید از درون خود شروع کنید. وقتی که سردتان است، شما را گرم و به هنگام گرما، بدن‌تان را خنک می‌کند. به شما کمک می‌کند تا همه چیز را لمس کنید. به راستی این چیز حیرت‌آور چیست؟ پوست شما. اما پوست‌تان در قبال این کارهایی که برای‌تان انجام می‌دهد از شما چه انتظاری دارد؟ فقط کمی‌توجه و مراقبت. بیایید کمی‌راجع به مراقبت از پوست حرف بزنیم و اینکه چرا باید با پوست‌مان مهربان باشیم. پوست نیز همانند قلب، معده، مغز و… یکی از ارگان‌های اصلی بدن و در حقیقت، بزرگ‌ترین ارگان است؛ ولی در عین حال مراقبت از آن کار بسیار ساده‌ای است؛ مگر آنکه مشکلی وجود داشته باشد. پوست شما به طور مداوم از شما محفاظت و از ورود عفونت‌ها به بدن جلوگیری می‌کند.

با مراقبت از پوست، کار آن را راحت‌تر می‌کنید. اگر امروز از پوست خود محافظت کنید، در آینده کمتر دچار مشکلاتی مثل چین و چروک‌ها، سرطان پوست و سایر مشکلات پوستی خواهید شد. یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای مراقبت از پوست، تمیز نگاه داشتن آن است.

تمیز نگاه داشتن دست‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد؛ زیرا دست‌ها ناقل جرم‌ها و میکروب‌ها به پوست و سایر قسمت‌های بدن هستند. برای شست‌و شوی دست‌ها از آب ولرم و صابون استفاده کرده و کف دست‌ها، مچ‌ها، لای انگشت‌ها و زیر ناخن‌ها را به طور مرتب تمیز کنید.

به خوبی دست‌ها را بشویید و بعد آنها را با حوله تمیز خشک کنید.

هنگام دوش گرفتن و حمام نیز از آب ولرم استفاده کنید. بدن خود را با شامپوی مخصوص بدن و یا صابون ملایم بشویید.

پشت بازوها و پشت گوش‌ها را نیز به خوبی بشویید. صورت شما به توجه نیاز دارد؛ خصوصاً زمانی که پوست صورت‌تان بیشتر چرب شده باشد.

روزانه یک یا دو بار صورت‌تان را با آب ولرم و یک تمیز کننده ملایم بشویید.

اگر پوست صورت‌تان خشک است، پوسته پوسته می‌شود و خارش دارد، از لوسیون یا کرم مرطوب کننده استفاده کنید. موقع خرید مرطوب‌کننده حتماً به یاد داشته باشید که عطر و رنگ زیادی نداشته باشد. اگر نگران جوش‌های خود هستید و نمی‌خواهید با استفاده از کرم مرطوب کننده جوش‌های روی صورت‌تان زیاد شوند، بهتر است مرطوب‌کننده‌هایی با پایه آب مصرف کنید. اگر زیاد جوش می‌زنید، بهترین راه رهایی، تمیز کردن و تمیز نگاه داشتن پوست است.

اگر پوست خود را به نرمی‌تمیز و از انگشتان خود برای این کار استفاده کنید، میزان آسیب‌های پوستی به حداقل می‌رسد.

گاهی اوقات وقتی که صابون یا شامپوی خود را تغییر می‌دهید، پوست‌تان دچار سوزش می‌شود. اگر صابون یا شامپوی جدید تند است یا اینکه احساس خارش، حرارت، خشکی و یا سوختگی پوست می‌کنید، استفاده از آن را متوقف کنید.

[subscribe2]

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*